Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

ODBĚRNÉ MÍSTO:

provozovna firmy BNC elektro, spol. s r.o.:

Pravčice 130

768 24  Pravčice

otvírací doba:

Po - Pá

7:00 - 11:30 hod

12:30 - 17:30 hod

(Na osobní požádání do 19:00)

ANKETA

Jak se vám tyto stránky líbí?

Super 49% Průměrně 20% Nic moc 14% Vůbec 16%

INFORMACE

arr3VYŘÍZENÍ OBJEDNÁVKYVážení zákazníci, objednávky podané v pracovní den do 12.00 hod. se zvolením dopravy s dobírkou... arr3LED PÁSEK NA MÍRUNabízíme možnost koupit LED pásek na míru dle Vaší potřeby. Pásky krátíme po segmentech (modulech).... arr3VĚRNOSTNÍ PROGRAM  Pro naše zákazníky, kteří se zaregistrují v našem e-shopu, jsme spustili věrnostní program, který...

JAK VYBRAT ŽÁROVKU » TRUBICE LED MÍSTO ZÁŘIVEK
JAK NAHRADIT ZÁŘIVKOVOU TRUBICI

Nahradit zářivkovou trubici za trubici LED není ani tak technicky náročné. Spíše nás může překvapit výkonnost zářivkové trubice oproti trubici LED, která prozatím ještě ztrácí.

Zářivková trubice je totiž již úsporná, levná a má dlouhou životnost.

 

srovnání parametrů zářivkových a LED trubice:

parametr/typ zářivka Osram Lumilux T8/L36W/840 trubice LED T8 96SMD 4019
rozměr : 27x1200 patice G13 27x1200 patice G13
barva světla : 4 500 K 4 500 K
příkon : 36 W 18 W
svítivost : 3 350 lm 1 600 lm
životnost : 18 000 hod 25 000 hod
předřadník : nutný bez (přímo na 230V)
cena : 55 Kč 550 KčPo srovnání parametrů zářivkové a LED trubice si můžeme položit otázku proč vlastně nahrazovat zářivku? Trubice LED má při stejné délce dokonce horší svítivost a 10x vyšší cenu. Navíc je nutná drobná úprava zapojení svítidla (viz schéma níže). Jsou tu však nenahraditelné vlastnosti trubice LED, která přes svůj počáteční hendikep nakonec zářivkovou trubici předčí.

a to hlavně v:

- odolnosti při častém spínání (např. při ovládání pohybovým čidlem)

- okamžitém rozsvícení

- zapojení bez zářivkového předřadníku a tedy v odstranění poruchové části zářivkových svítidel (zejména elektronických předřadníků)

 

příklad aplikace - spínání pohybovým čidlem:

- máme schodiště, chodbu, garáž se stávajícími zářivkovými svítidly, které bychom rádi ovládali pohybovými čidly, a nepotřebujeme srovnatelnou svítivost?

Řešení nalezneme pomocí trubic LED, kdy s úsporou a bezporuchovosti vyřešíme mimo jiné i rychlou návratnost, protože ovládání zářivkových svítidel pohybovými čidly je jen o opravách či výměnách zářívek, předřadníků a pohybových čidel.

 

příklad aplikace - stálé svícení:

- potřebujeme stále svítit v orientačních svítidlech, reklamách nebo poutačích se zářivkovými trubicemi, přičemž chceme ušetřit, a samotná výměna celeho svítidla je příliš nákladná?

Tak jednoduše vložíme do zářivkových svítidel s drobnou technickou úpravou trubice LED s polovičním příkonem.

 

schéma zapojení: